Hakkımda

Uzman Klinik PsikologBahar YASİN

...


Diyarbakır doğumlu Bahar YASİN lise eğitimini Diyarbakır Eflatun Kolejinde tamamladıktan sonra Okan Üniversitesi Psikoloji Bölümünden Onur Öğrencisi olarak mezun olmuştur. Lisans eğitim hayatında birçok staj deneyimi yaşamıştır. Anadolu adliyesinde, danışmanlık merkezlerinde, hastanelerde, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde stajyer psikolog olarak deneyimler elde etmiştir.

Danışmanlık merkezinde çalıştığı süreç içerisinde çocuklar ile yaratıcı drama çalışmaları ve aileleri ile grup terapisi çalışmaları yapmıştır. Bu danışmanlık merkezinde çocuk- ergen seanslarında yardımcı terapist olarak görev almıştır. Daha sonrasında Diyarbakır Kayapınar Belediyesi bünyesinde dönemsel olarak yer aldığı sosyal sorumluluk projeleri ve gönüllü hizmetleri mevcuttur. Madde bağımlılığını önlemeye yönelik olarak düzenlenen sosyal sorumluluk projesi kapsamında ergenlerle madde bağımlılığını önlemeye yönelik bir grup çalışması yürütmüştür. Ayrıca belediye bünyesinde dönemsel olarak Kadın Konuk Evinde çeşitli travmatik vakalar üzerine bireysel görüşmeler yapmıştır.

Daha sonra Yakın Doğu Üniversitesinde Klinik Psikoloji Yüksek Lisansa başlamıştır. Yüksek lisans süresince süpervizyon eşliğinde kronik ağrı, cinsel travma ve kaygı bozuklukları üzerine çalışmıştır. Aynı zamanda hastalarla grup terapisi yapma, gözlemleme ve hastaları yakından takip etme gibi çalışmalara aktif olarak katılmıştır. Ebeveyenlerin çocukları ile etkili iletişim kurmaları, öfke kontrolü ve akran zorbalığı konularında çalışarak her çocuğa gerekli testler uygulamış ve takibini gerçekleştirmiştir. Cised kurucusu Psikoterapist Cem Keçe önderliğinde ''Cinsel Terapi'' eğitimini, Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneğinin kurucusu olan Prof. Dr. M. Hakan Türkçapar önderliğinde ''Bilişsel Davranışçı Terapi’’ eğitimini tamamlamıştır. Ayrıca çocuklar için değerlendirmede kullanılan objektif ve projektif testler eğitimini uygulamalı sertifikalar olarak almıştır. Kurucusu olduğu Bahar Psikoterapi Merkezinde çocuk, ergen, yetişkin bireyler için terapi hizmeti vermektedir.


Hizmetlerimiz

...

Bireysel Psikoterapi

Aile ve Çift Terapisi

Cinsel Terapi

Online Psikoterapi